Read this heart Touching Odia Story “Maa Basichi Pua Apekhyare (ମା ବସିଛି ପୁଅ ଅପେକ୍ଷାରେ) Part 3” written and submitted by Mr Biswajit Sahoo. Read this beautiful Odia Story ମା ବସିଛି ପୁଅ ଅପେକ୍ଷାରେ and enjoy Odia Story.

Maa Basichi Pua Apekhyare (Part 2)

« ମା ବସିଛି ପୁଅ ଅପେକ୍ଷାରେ (ଭାଗ-୩ )»

ହଁ ସେଦିନ ସେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମୁଁ ସିନା ତାଙ୍କ କଥାରେ ହଁ ଭରିଦେଇଥିଲି, ହେଲେ ସେ ଯୋଉ କଥାଟି କହିଲେ ସେ କଥା ଶୁଣି ମୁଁ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲି ଆଉ ଦ୍ବନ୍ଦରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଯାଇଥିଲି l ସେ ମହିଳା ଜଣକ କହିଲେ କି ମୋ ଝିଅ ପାଇଁ ମୁଁ ଆଉ ବର ପାତ୍ର ଖୋଜିବା ଅବସ୍ଥାରେ ନାଇଁ ତୁମେ ଦୟାକରି ମୋ ଝିଅକୁ ମୋ ପାଖକୁ ଆଣି ଆସ l ମୁଁ କଣ କରିବି କିଛି ବୁଖିପାରୁନଥାଏ l ଠିକଣା ନେଇ ତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ଖବର ଦେଲି l ସେ ତତକ୍ଷଣାତ ଆସି ପହଞ୍ଚିଗଲେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ,ତାଙ୍କ ଲୁହ ଭରା ଆଖି ଦେଖି ମୋ ଆଖିରେ ମଧ୍ୟ ଲୁହ ଆସିଗଲା l ମହିଳା ଜଣକ ମୋତେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଡାକି ତାଙ୍କ ଝିଅର ହାତ ମୋ ହାତ ଉପରେ ରଖି କହିଲେ କି ଆଜିଠୁ ପୁଅ ଇଏ ତୁମର ହେଲା, ଧ୍ୟାନ ରଖିବ l ମୁଁ କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଶେଷନିଶ୍ୱାସ ସେ ତ୍ୟାଗ କରିଦେଲେ, ଡାକ୍ତରଖାନା ରୁ ଆସି ଶବ ସତ୍କାର କାମ ସାରି ଅଜଣା ଅଚିନ୍ହା ଝିଅଟିକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ଘରକୁ ଆସିଲି l ଆଉ ଆମକୁ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ମା ଖୁସିରେ ହସିଦେଇ ଆଖିରୁ ଦୁଇ ଠୋପା ଲୁହ ଝରେଇ ଦେଲା, ଆଉ କହିଲା ମୁଁ ଯାଉଛି! ମୁଁ କିଛି ବୁଝିପାରିଲିନି ମା ପାଖକୁ ଯାଇ ତାକୁ ଡାକିବାରୁ ସେ ଆଉ ଶୁଣିଲାନି l ଡାକ୍ତର ବାବୁଙ୍କୁ ଡାକିବାରୁ ସେ ଦେଖିକି କହିଲେ ତୁମ ମା ଆଉ ଏ ଦୁନିଆରେ ନାହିଁ l

ମୁଁ ହଠାତ ବାକଶୂନ୍ୟ ହେଇଗଲି ମୋ ଆଖିରୁ ଲୁହର ଧାରା ବୋହିଯାଉଥାଏ l ଆଉ ସେତେବେଳେ କେହିଜଣେ ମୋ କାନ୍ଧ ଉପରେ ହାତ ରଖି କହିଲା ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନି ତୁମ ମା ବଦଳରେ ପରା ଭଗବାନ ମୋତେ ତୁମ ପାଖକୁ ପଠେଇଛନ୍ତି l ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଜାବୁଡି ଧରି ତାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବହୁତ କାନ୍ଦିଲି l

ଏମିତି କିଛିଦିନ ଗଲାପରେ ଵିଧି ଅନୁସାରେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କଲି l ଆଉ ଆମେ ଦୁହେଁ ଆଜି ସମାଜର ଅଯୋଗ୍ୟ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ହେଉଥୁବା ବୃଦ୍ଧ ପିତା ମାତାଙ୍କ ସେବା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ଖୋଲିଛୁ l ଆମ ନିଜ ବାପା ମା ଚାଲିଗଲେ କଣ ହେଲା ଆଜି ଆମେ ସହ ସହ ବାପା ମା ପାଇଛୁ ଆଉ ତାଙ୍କର ବାତ୍ସଲ୍ୟ ସ୍ନେହ ଶ୍ରଦ୍ଧା ପାଉଛୁ l
ହଁ ଆଜି ମୁଁ ବି ମୋ ପାଠକ ମାନଙ୍କୁ କହିବି କି ଆପଣ ବି ନିଜ ମା ଆଉ ବାପାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ, ସେ ପରା ଆମ ପାଇଁ ଚଳନ୍ତି ପ୍ରତିମା l ଦେଖିଲେ ତ କାହାଣୀର ନାୟକ କିଭଳି ତା ମା ଠୁ ଦୂରରେ ଥିଲା ବୋଲି ତା ମା’ର ସେବା କରିପାରିଲାନି ଆଉ ରୋଗ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରାସ କରିଗଲା l ସେମିତି ଯେତେ ଦୂରେ ରହିଲେ ବି ମା ବାପାଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ରଖନ୍ତୁ l

ଏ କାହାଣୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସରିନି ଏ କାହାଣୀ ଆପଣମାନେ ନିଜକୁ ବଦଳାଇଲେ ହିଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ହେବ l

ଲେଖକ
ବିଶ୍ୱଜିତ ସାହୁ

[box type=’info’ radius=’6′ fontsize=’15’]This Odia Story is Submitted by Mr Biswajit Sahoo[/box]

Previous articleTo Adhura Prema – Odia HD Video Song starring Joydev and Sriya
Next articleOdisha Matric Results 2021 To Be Announced Tomorrow: BSE

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.